Per praėjusią parą įvyko daugybė keistų dalykų:
- Laikas „grįžo“ atgal.
- Išjungė analoginę televiziją.
- Vladimiras Romanovas tapo Kauno „Žalgirio“ legenda. Spaudos konferencija su V. Romanovu čia.
- Rinkom valdžią (gadinom biuletenius, balsavom „už mažesnę blogybę“, balsavom nemokamai, nors dalis balsavusiųjų atlygį gavo)
- Susiradau naują geriausią draugą — talismaną, kuris nuo šiol į mano namų ūkį kas mėnesį žada atnešti po 1509 litus. Puikumėlis! Susipažinkite, Viktoras. (Visus norinčius savo talismano kviečiu spausti čia.)
- Aš jau žinau, kas nugalės geriausios metų nuotraukos konkurse.
- Dar žinau kas užims antrąją vietą.
Rinkimai baigėsi, ir nors galima koalicija jau buvo aiški, įsikišo prezidentė. To įsikišimo nebūtų prireikę, jei balsų pirkimas, juodoji buhalterija, vokeliai ir visi prie šito prisidėję veikėjai būtų buvę nubausti. Deja.
Galima pasidžiaugti, jog rinkėjai vis dėl to bandė nubausti dalį bausmės nusipelniusiųjų. Lietuvos pakrašty, Pagėgiuose, vietinis kunigaikštukas K. Komskis iš „Tvarkos ir teisingumo“ partijos antrajame ture truputį daugiau nei 1 procentu nusileido savo konkurentui. Kęsto Komskio (buvusio Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininko) ir jo brolio Virginijaus Komskio (Pagėgių mero) pavardės dažnai linksniuojamos greta žodžio kontrabanda. Rinkimai šiame regione jau kurį laiką neapsieidavo be nuotykių: 2007 metais, dėl šiurkščių rinkimų tvarkos pažeidimų (rinkėjų papirkinėjimo) teko iš naujo rengti savivaldos rinkimus, o balsavimo iš anksto aktyvumas buvo 4 kartus didesnis už Lietuvos vidurkį, 2011 metais dar prieš rinkimus buvo suformuotas antikomskiškas-antitvarkietiškas 4 partijų sąrašas. Tačiau nepaisant visų rinkėjų pastangų, K. Komskis, dėka geros vietos partijos sąraše, vėl pateko į Seimą.
Seime sumažėjo ne ten pataikiusių. Jie ne visiškai išnyko, tačiau jų skaičius sumažėjo. Jei bus aktvviai sprendžiami teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimai, ne ten pataikiusiųjų skaičius mažės toliau. Vis dėl to nesuprantu, ką ten veiks S. Jovaiša, V. Juozapaitis, vienintelė valstiečių atstovė R. Baškienė (antrajame ture rinkėjai turėjo galimybę rinktis iš šios kandidatės ir Lino Andrulio, socialdemokrato, dėl kurio rinkiminės kampanijos VRK sulaukė daugiau nei 20 skundų). Nacionalinei vertybei, kuri dar žinoma kaip Dalia Teišerskytė, irgi pavyko. Tam prireikė partijos vienmandatininkų pagalbos, ir šuolio iš 19 į 9 sąrašo vietą po to, kai buvo suskaičiuoti pirmumo balsai — nors ir per plauką bet suspėjo įšokti į nuvažiuojantį traukinį.
Ateinančios dienos turėtų būt labai įdomios. Žiežirbų dėl koalicijos formavimo bus nemažai. Tik kas labiau rūpės 20 litų gavusiam „Darbo“ partijos rinkėjui: tai, kad jo geradario prezidentė nenori įleisti į koalicijos sudėtį, ar kaip surinkti pinigų dar vienam buteliui?
Degustacijos ir dvidešimtinės baigėsi, liko tik pagirios.